השאר פרטים לייעוץ אישי

פתיחת עסק – סיכויים וסיכונים

בכל שלב כזה או אחר בחיים, רוב האנשים חשבו על מעבר לעצמאות כלכלית. למעבר כזה, יש יתרונות רבים בכל תחומי החיים ובמידה והמעבר מתבצע בהצלחה והעסק מצליח, העלייה ברמת החיים ואיכותם וכן תחושת ההגשמה העצמית והסיפוק בחיינו הם אדירים.

אם למישהו מכם יש כישרונות, ידע, מומחיות, או תחביבים שאתם שוקלים לקחת אותם צעד אחד קדימה ולהפוך את זה לעסק עיקרי או משני או אפילו לעסוק בזה לצד העבודה כשכירים ובזאת לתרום לאחרים מהכישורים שלכם ואפילו לקבל על זה כסף אין כל סיבה לא להתחיל ולא לנסות ולהצליח, אבל, חשוב ביותר, לעשות את זה בדרך הנכונה תוך ניהול סיכונים נכון וצמצום של הסיכונים עד כמה שניתן.

כיום, כל מי שמחפש מידע על הקמת עסק מתייעץ עם רואה החשבון שלו, חברים, בני משפחה ועוד'. אין כמו לקבל עצה טובה, כשזה נוגע לעתידכם חשוב להשקיע מזמנכם וללמוד את כל מה שבאמת חשוב לפתיחת עסק עצמאי. חשוב לדעת שרוב העסקים החדשים שנפתחים מידי שנה נסגרים מהר מאד ולא מצליחים עקב הרבה סיבות.

לפי נתונים מדו"ח העסקים הקטנים והבינוניים של זאפ גרופ:

"בשנת 2012, נפתחו במגזר המסחר והשירותים של עסקים קטנים ובינוניים- 35,002 בתי עסק.

באותה שנה, נסגרו במגזר זה- 28,270 בתי עסק."

" סה“כ נוספו למשק 6,728 בתי עסק המהווים 2% בלבד (ממספר העסקים במגזר המסחר והשירותים) ומספרם הסתכם ב340,989 עסקים."

עוד נתון חשוב:

" 5,268 מהעסקים הקטנים והבינוניים קיימים מעל ל-30 שנה (2%)

98,000 מהעסקים הקטנים והבינוניים קיימים פחות מ-5 שנים (30%)"

והיכן נפתחו הכי הרבה עסקים חדשים?

"תל אביב היא העיר בה נפתחו הכי הרבה עסקים בשנת 2012- כ 35%! ניתן לראות כי מרבית מהעסקים מעדיפים את אזור המרכז. (חיפה 13%, צפון 12%, שרון 12%, שפלה 11%, ירושלים 9%, דרום 8%)."

מה לעשות על מנת להצליח ולא ליפול לסטטיסטיקה?

קודם כל להבין שעסק זה לא רק לשכור מקום ולהתחיל למכור, קל לפתוח עסק אבל להצליח בעסקים זה כבר סיפור אחר, עסק מצליח הוא קודם כל עסק מרוויח. מרבית העסקים נופלים עקב ניהול כושל של תזרים מזומנים והמשאבים הכלכליים שלו לכן מומלץ להיעזר במומחים שיבנו עבורכם תוכנית עסקית, יש להיעזר ברואה חשבון טוב לפתיחת תיק עוסק מורשה ושידע לנהל עבורכם את כל התחום החשבונאי וייעץ לכם לגבי האפשרויות הפיננסיות העומדות לרשותכם כולל הטבות מס וכיוב', יש לבנות אסטרטגיית שיווק, חשוב להחזיק בחזון והתמדה ולהבין שבעסקים יש עליות ויש מורדות ויש להיערך לכל תרחיש מראש.

 

הכותב הוא קליימן יונתן, רואה חשבון ושותף מייסד במשרד "זיידה ושות" – משרדנו הינו משרד רואה חשבון בתל אביב ואנו מתמחים ומובילים בפתיחת תיקים, הנהלת חשבונות וליווי לכל סוגי העסקים, החל מעסקים פטורים ומורשים ועד לחברות בע"מ.

 

לשאלות, קבלת ייעוץ או כל עזרה נוספת הנכם מוזמנים ליצור קשר:

לטלפון: 03-955-05-05

במייל: gilzajde@gmail.com

 

האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ כלשהוא או תחליף לייעוץ כלשהוא ו/או המלצה כלשהיא והכותבים אינם נושאים באחריות ואינם מתחשבים בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל המסתמך על הכתבה או הפרסום עושה זאת על אחריותו האישית בלבד ומתבקש להתקשר במישרין עם הגוף ששמו נקוב כתבה לקבלת מידע מפורט ועדכני.

צריך עזרה להגיע למטרה?

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל