רואה חשבון הנותן שירות וליווי עסקי אונליין בכל רחבי הארץ, ייעוץ ראשוני ללא עלות והתחייבות,
לקבלת פרטים חייגו או שלחו פנייה מהאתר, זמין עבורך כעת לתת מענה מיידי.

השאר פרטים לייעוץ אישי

תיאום מס

כיום, מסיבות רבות וביניהן יוקר המחיה בישראל, אזרחים רבים עובדים במספר עבודות במקביל.

במצב זה, בו במקביל לשכר הרגיל במקום העבודה העיקרי אתם משתכרים בעוד מקום עבודה או מקבלים פנסיה או קצבה, כדאי מאוד לבצע תיאום מס. אחרת, עלול להיווצר מצב שבו אתם משלמים עודף מס הכנסה.

ישנן מספר דרכים לבצע תיאום מס:

1. באמצעות פנייה למעסיק או למחלקת הנהלת חשבונות של המעסיק. הבקשה תוגש באמצעות כרטיס עובד (טופס 101/130) אותו כל עובד ממלא בתחילת עבודתו אצל כל מעסיק ובתחילת כל שנת מס. יש למלא את הטופס ולצרף אישורים מאמתים שמצוינים בטופס.

2. באמצעות פנייה ישירה לסניף מס הכנסה שם פקיד יבצע עבורכם את התיאום. יש למלא טופס בשם "בקשה להקלה ולתיאום בחישוב ניכויי המס על ידי פקיד השומה" – מספר הטופס הוא 116 ולצרף אישורים מאמתים כפי שמצוינים בטופס. ניתן לשלוח את הבקשה בדואר או להגישה בצירוף מעטפה עם שמכם וכתובתכם בעמדת המודיעין או במחלקת תיאומי מס בכל סניף מס הכנסה. ניתן גם לפנות בשעות קבלת קהל לפקידים אשר יעזרו במילוי הטפסים.

בבקשה נדרש לציין את כל מקורות ההכנסה ואת מספר תיק הניכויים של כל מעסיק, כולל הכנסות מקצבאות כגון דמי אבטלה וכו'.

3. באמצעות פנייה באתר האינטרנט של מס הכנסה, מצ"ב קישור:

https://www.misim.gov.il/shteumeimas/frmPreMain.aspx

יש להיכנס לקישור ולהזין את הנתונים הנדרשים, לאחר עדכון ושידור הנתונים, ישלחו אליכם בדואר אישורים ממס הכנסה עבור כל מי שמשלם לכם. לפני שידור הנתונים מומלץ לבצע סימולציה האם הנתונים רלוונטיים לעריכת תיאום מס.

4. באמצעות פנייה על ידי רואה החשבון המייצג אתכם. רואה חשבון הרשום במרשם המייצגים במס הכנסה ומחובר למחשב שע"ם יכול להגיש עבורכם בקשה לתיאום מס בטופס 117.

המגיש בקשה דרך מייצג, רשאי לבצע תיאום מס דרך המייצג רק אם הכנסותיו ממשכורת נמוכות מ- 188,544 ₪ בשנת המס 2014. כמו כן, תיאומי מס דרך מייצג ייערכו רק עבור סוגי הכנסה אלו:

משכורת, קצבה, שכר דירקטורים, שירותים ונכסים, שכר סופרים, מרצים, אמנים, שירותי משרד, מורי דרך, בוחנים וספורטאים (עצמאיים).

תוקף תיאום המס הוא לשנת מס שלמה. אם במהלך השנה חלו שינויים בנתונים ששימשו בסיס לתיאום המס יש להודיע על כך למס הכנסה.

במידה והכנסותיכם נובעות ממספר מקורות ואינכם עורכים תיאום מס, על המעסיק/משלם שאינו העיקרי לנכות מס מרבי על הכנסותיכם (48%).

חשוב! יש לבדוק זכאותכם להחזרי מס עד 6 שנים אחורה משנת המס בה אתם מגישים תיאום מס.

תיאום מס היינו הזדמנות טובה לבדוק אם מגיע לכם כסף עבור שנים קודמות ממס הכנסה.

 

הכותב הוא קליימן יונתן, רואה חשבון ושותף מייסד במשרד "זיידה ושות" – משרדנו הינו משרד רואה חשבון בתל אביב ואנו מתמחים ומובילים בפתיחת תיקים, הנהלת חשבונות וליווי לכל סוגי העסקים, החל מעסקים פטורים ומורשים ועד לחברות בע"מ.

 

לשאלות, קבלת ייעוץ או כל עזרה נוספת הנכם מוזמנים ליצור קשר:

לטלפון: 052-802-1274

במייל: gilzajde@gmail.com

 

האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ כלשהוא או תחליף לייעוץ כלשהוא ו/או המלצה כלשהיא והכותבים אינם נושאים באחריות ואינם מתחשבים בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל המסתמך על הכתבה או הפרסום עושה זאת על אחריותו האישית בלבד ומתבקש להתקשר במישרין עם הגוף ששמו נקוב כתבה לקבלת מידע מפורט ועדכני.

צריך עזרה להגיע למטרה?

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל